مهندس کریمی ۰۹۱۲۷۲۱۸۶۹۷

نحوه کار دستگاه تراش سی ان سی بدین صورت است که برای انجام کار با کمک ابزارهای مدرن، تراش مورد نظر طراحی می‌شود. یک برنامه‌نویس به صورت دستی وظیفه طراحی یک قسمت یا مسیر ابزار را بر عهده دارد تا دستگاه مطابق با آن کار خود را انجام دهد.
پس از طراحی برنامه‌نویسی شده، این کدها وارد دستگاه CNC شده و بارگذاری می‌شوند. در نهایت دستگاه به صورت خودکار و بر اساس طراحی وارد شده در حافظه آن، قطعات را طراحی کرده و تولید می‌نماید. انجام فرایند تراش در دستگاه توسط یک رابط در رایانه کنترل می‌شود. اپراتور مدیریت کننده فرایند می‌تواند نحوه عملکرد دستگاه در مرحله تولید را به صورت شبیه‌سازی مشاهده کند.

مهم‌ترین ویژگی این دستگاه که موجب شده طرفداران بی‌شماری داشته باشد دقت و سرعت بالای انجام کار است که در نهایت موجب افزایش تولید و کسب درآمد بیشتر می‌شود. دستگاه تراش سی ان سی CNC در صنایع گوناگون با هدف انجام کارهایی مانند تراشکاری، حکاکی، برش‌کاری و سوراخ‌کاری بر روی اجسامی با جنس فلز، سنگ، چوب، شیشه، پلاستیک و … به کار گرفته می‌شود. علاوه بر این از این دستگاه در صنایعی مانند خودروسازی، الکترونیک، هوافضا،ورزش و … نیز استفاده می‌شود. تولید محصولات سه بعدی و زینتی با طرح‌های پیچیده توسط این دستگاه قابل انجام است .

#CNC

#تراش

#cnckarimi

#تراش ـCNC